Jak na Nový rok...

27. ledna 2011 v 21:48 | Olinka |  Maso - to je ten nejdokonalejší pocit!
První měsíc roku 2011 se už blíží ke konci a já doteď opět neměla čas, abych něco sepsala na blog. Mou zaneprázdněnost určitě ale zcela pochopí každý, kdo někdy studoval vysokou školu:-) 

První letošní zápisek musí být něco famózního. Něco, díky čemu se každý začne chovat jak Pavlovův pes. Něco, nad čím jihnou i nejtvrdší chlapíci. Tušíte správně, jedná se o řádnou flákotu!
pepřstejk-tradá

Když jsem na Slevomatu zmerčila slevu na úplně pravé uruguayské hovězí a našla jsem si dobrou záminku, proč si k sobotnímu obědu udělat pořádný steak (no narozeniny mám jen jednou za rok, ne?), bylo rozhodnuto. Z řeznictví jsme odcházeli s 600 g roštěné, rozřezané na 4 pláty.

(Všechny příznivce čtvrtkilových porcí prosím o pochopení. Za prvé si ze zdravotních důvodů nemůžu dovolit takové množství masa sníst během jednoho dne, za druhé by na to kapacitně nestačil můj žaludek.) 

Jako příloha nemohlo být nic jiného, než brambory. Oloupat, nakrájet na čtvrtky, několikrát propláchnout vodou, aby se odplavil škrob. Potom jeden kousek po druhém pečlivě osušit kuchyňkou utěrkou, na plechu hezky promíchat s troškou olivového oleje, upéct dozlatova.

Příprava masa samotného je lehká jak facka - pokud znáte správné fígle. My se rozhodli pro pepřový stejk - což s mými dvěma narozeninovými dárky šlo opravdu snadno. První dárek - lékárnická třecí miska - dopomohla k nadrcení koření podle našich představ.
třmiska
Druhý dárek - kontaktní gril - po rozžhavení na maximum maso v okamžiku zatáhl, takže z něj nevytekla šťáva. Pokud gril nemáte, stejně vám poslouží rozpálená těžká teflonová pánev. S dobou to nepřehánějte, minutka na každou stranu je ažaž (při použití grilu pouze jedna minuta celkem - to je panečku úspora času! :-). Poté jsme maso přesunuli na talířek do rozpálené trouby a připravili omáčku.

Ve smetaně jsme rozmíchali zbytek pepře, trošku ji osolili, nechali provařit. Přilili jsme šťávu, kterou při pobytu v troubě maso pustilo, a po odstavení z plotny v omáčce ještě rozpustili kousek másla. Jak poznamenal můj drahý: "No dietní to zrovna nebude, ale dobré určitě!"

Pak už stačí jen vše naložit na NAHŘÁTÉ talíře. Jinak masíčko vystydne, ještě než dožvýkáte první sousto. A to by byla věčná škoda!
pepřstejk

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Catalina Catalina | Web | 29. ledna 2011 v 20:03 | Reagovat

Hmm, steaky...dala bych si bez váhání :) Taky nevím, jestli bych zvládla 1/4 kilovou porci, ale jednou jsem v jakémsi filmu viděla chlápka, co snědl kilový steak (a pak ho museli odvézt na pohotovost) :D

2 Olinka Olinka | Web | 30. ledna 2011 v 20:45 | Reagovat

Catalina: někdy je lepší držet se hesla "dobrého pomálu". Navíc, takhle nám v mražáku trůní ještě 2 báječné porce NA PAK! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama